Tigrí orech – čo to je a prečo chutí aj rybám?

Na prvý pohľad sa zdá, že tigrí orech je strukovina, ale je to hľuzovitá rastlina. V starovekom Egypte bola jednou z prvých rastlín, ktorú pestovali. Vyrábali z nej koláče. Objavili ju už pred 4000 rokmi.

V súčasnosti je v Európe pestovaná v Španielsku v okolí Valencie, kde jej hovoria Chufa. Využití má viacero. Vďaka svojmu zloženiu a chuti z hľúz tejto rastliny je vyrábaný nápoj. Tento nápoj je veľmi obľúbený. Nápoj z hľúz tigrieho orecha je výborným doplnkom náhrady mlieka pre ľudí s alergiou na laktózu. Hľuzy obsahujú 20-36% oleja, ktorý úspešne využívajú pri výrobe rôznych druhov kozmetiky (mydlo, telové mlieko) a vo farmaceutickom priemysle. Uvažuje sa aj o využití tejto rastliny na výrobu bionafty.

Dôvodom jeho úspešnosti sú zložky obsiahnuté v tomto rastlinnom produkte. Tigrie orechy sú bohaté na lyzín, ktorý je hlavným stimulantom pre kŕmenie sa rýb. Samozrejme, obsahujú aj ďalšie stimulačné látky v podobe esenciálnych aminokyselín ako sú metionín, cystín, arginín a histidín. Sú dobrým zdrojom sacharidov a škrobov tak potrebných k doplneniu energie a majú výbornú sladkastú chuť. Tigrí orech je bohatý aj na minerály potrebné pre ryby ako je draslík, fosfor, vápnik, sodík, zinok, horčík a rovnako stopové prvky.

Tigrie orechy, hoci majú pre náš čuch oproti rôznym iným návnadám nevýraznú vôňu, však kaprovým chemoreceptorom dávajú signál o veľmi atraktívnej potrave , čo je jeden z ďalších dôkazov, ako dobre majú vyvinuté čuchové orgány tieto ryby.

tigrí orechcyperus esculentus

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie